Szanse na bezpieczne odchudzanie

Witam, mam 25 lat. ważę 100kg przy wzroscie 161 cm. Stosowalam rozne diety na wlasna reke ale wytrzymywalam gora tydzien... Chcialabym schudnac 35kg czy jest dla mnie jakas szansa?? Dodam ze nie pracuję (zajmuje sie domem)... Jak mam sie za to zabrac? Mam dość opinii na swoj temat, swojego ciala ktore odmawia mi juz posluszenstwa (bole kregoslupa,bole stawow) waga przeszkadza mi nie raz w roznych zabawach z corka (szybko sie mecze). Czy mozecie mi cos poradzic?? Z gory dziekuje .

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Każdy ma szansę na zmianę. W trakcie wprowadzania zmian do swojego życia ( w tym wypadku stosowanie diety i utraty masy ciała) bardzo ważne jest pozytywnie nastawienie. Proszę pamiętać, że dieta to nie lista wyrzeczeń, czy eliminacja ulubionych produktów na dwa tygodnie, ale zmiana nawyków żywieniowych na całe życie. Otyłość jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale przede wszystkim chorobą, na tle której rozwijają się inne schorzenia jak np. cukrzyca, nadciśnienie itp. Proszę stosować się do zaleceń nowej piramidy żywienia i zwiększyć aktywność fizyczną, w miarę swoich możliwości. Najlepiej odchudzać się pod kontrolą dietetyka bądź lekarza.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

Witam

Jak sama Pani zauważyła odchudzanie na własną rękę nie przyniosło oczekiwanego efektu a dodatkowo mogło negatywnie wpłynąć na Pani zdrowie. Każda nieudana próba odchudzania znacznie spowalnia metabolizm, co może powodować, że kolejne podejścia będą mniej skuteczne. Zdecydowanie potrzebuje Pani profesjonalnej pomocy. Aby uzyskać wyznaczony cel, niezbędna jest długoterminowa pomoc specjalisty-dietetyka. Stała kontrola dietetyka pozwoli uzyskać najlepsze efekty i wpłynie pozytywnie na motywację.
Polecam pomoc specjalistów z poradni lekkalinia.pl, gdzie możliwy jest kontakt z dietetykiem online.