Szczekający kaszel u 10-letniego dziecka

Syn (10 lat) ma suchy, ,,szczekający" kaszel, gorączkuje. Zalecono Nebbud i Ventolin. Dowiedziałam się, że to silne leki, sterydy dla chorych na astmę. Dziecko nigdy nie miało astmy. Przeraziłam się też o skutkach ubocznych podawania tych leków, w tym o grzybicy jamy ustnej. Czy tak silne leki to właściwy kierunek leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza badajacego.

Witam,
Podczas infekcji wirusowych z towarzyszącym suchym kaszlem wykorzystujemy podczas leczenia potencjał działania przeciwzapalnego sterydów wziewnych. Zlecamy je na krótko, stąd działania niepożądane obserwujemy rzadko.Jednym z działań niepożądanych może być grzybica j ustnej czy języka. Można temu zapobiec płuczac jamę ustną i myjąc zęby.
pozdrawiam
Katarzyna Mudel