Tabletki antykoncepcyjne i maść na suchość pochwy

Witam, lekarz ginekolog przepisał mi maść Oekolp na suchość pochwy. Zgodnie z zaleceniami mam ją stosować 2 razy w tygodniu. Jednocześnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Atywia. Czy stosowanie maści wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Czy jestem zabezpieczona przyjmując tabletki i stosując maść?

Lek. Tomasz Budlewski

Stosowanie maści nie będzie wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Zawsze należy pamiętać, że nie ma 100% metody antykoncepcyjnej. Pozdrawiam