Tachykardia zatokowa i stosowanie leków podczas ciąży i po porodzie

7 lat temu stwierdzono u mnie tachykardię zatokową.Zażywałam Propranolol, Bisocard 25 2xdz., a od 3 m-cy Isoptin 40 3xdz.Jestem w 39 tyg.ciąży i po porodzie chcę karmić piersią.Od 5 do 28 tyg.ciąży nie zażywałam żadnych leków.W związku z wystąpieniem trudności w oddychaniu przypisano mi ww. Ispotin.Po porodzie zalecono mi zażywanie Metocardu 50 w dawce 2x1/2 tabl. lub 3x1/2 tabl.Moje pytanie brzmi czy te tabletki (ta dawka)są bezpieczne dla dziecka,czy może lepiej odstawić zażywanie tych leków.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Metocard może przenikać do pokarmu, dlatego lek w tym okresie powinien być zażywany tylko w razie konieczności, pod nadzorem lekarza.