Testy alergiczne u 5-latka

Witam, mój 5 letni syn miał robione testy z których wyszło: histamina 4x4/20x10 roztocze D.far. 2x2/15x10 roztocze D.pter.2x1/2x2 trawy 1x1/1x1 zboża 1x1/1x1 żyto, brzoza, buk, olcha 1x1/1x1 co to oznacza, na co konkretnie ma alergie i co znaczą skróty przy roztoczach D.far. i D.pter dziękuję

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najprawdopodobniej dziecko jest uczulone na roztocze gatunku Dermatophagoides farinae. Wskazana jest konsultacja u alergologa.