Toksoplazmoza w ciąży i wynik badań dziecka na wirus

dzien dobry chciałam zapytac bo chorowałam w ciazy natoksoplazmoze i po porodzie w szpitalu zrobiono dziecku badania pod tym kierunkiem igm wyszło 0,38 a igg 23 puzniej powtórzono badania w innym szpitalu i igg wyszło az 8000 co to moze oznaczac bo sie martwie czy dziecku nic nie jest

Lek. Paweł Baljon

Witam oznacza to iż dziecko posiada przeciwciała skierowane przeciwko toxoplazmozie.