Strata ciąży w wyniku toksoplazmozy

Strata dziecka-toksoplazmoza. Witam,chciałabym się poradzić.W 9 tyg.ciąży moje wyniki toksoplazmozy wyglądały tak IgG 534,400 IU/ml IgM 1,67 Awidność 0,117. Kolejne badanie w 14 tyg. IgG 792,600 IgM 0,88 Awidność 0,117. W 20 tyg. ciąży na badaniu usg okało się że dziecko nie żyje. Badanie Toksoplazmozy tuż po porodzie IgG 330,500 IgM 0,65 Awidność wciąż taka sama.Leczona byłam rovamyciną.Minęło 3 miesiące,planujemy kolejną ciążę lecz nadal obawiam się choroby, proszę o odpowiedź.DZIĘKUJĘ

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie przedstawionych wyników można powiedzieć, że niedawno, najprawdopodobniej na początku ciąży doszło do zakażenia. Obecnie ma Pani już przeciwciała skierowane przeciwko toxo. Kolejna ciąża powinna przebiegać prawidłowo. Warto jednak odczekać 1-2 miesiące i ponownie wykonać badania.

Szanowna Pani!

Myślę że po leczeniu rovamycyną, przed koleją ciążą powinna Pani zrobić badania przeciwciał przeciw toxoplazmoźie. Jezeli wyniki będą prawidłowe-nie ma powodu do niepokoju.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka