Torbiel na jajniku a stosowanie Duphastonu na wywołanie okresu

Byłam na usg i okazało się, że mam w prawymi lewym jajniku torbiel wielkości 5 cm. Pierwszy raz w życiu spóźnia mi się okres już ponad tydzień. Ginekolog bez żadnych badań hormonalnych zalecił mi przyjmowanie Duphastonu ( dwie tabletki dziennie) w celu wywołania miesiączki... Obawiam się przyjmowania tego leku bez przeprowadzania wcześniejszych badań hormonalnych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak miesiączki może być konsekwencją torbieli jajnika. Odpowiadają na drugie Pani pytanie: przed rozpoczęciem stosowania Duphastonu nie ma potrzeby wykonywania szczegółowych badań hormonalnych. Proszę zatem zaufać lekarzowi prowadzącemu i stosować się do jego zaleceń.