Torbiel oponowa w opisie MR kregosłupa

zrobiłam badanie mr kregosłupa opis TORBIEL OPONOWA ŚR.5MM NA POZIOMIE SEG S1/S2 PO PRAWEJ STRONIE wyniki badania radiol.wykazały prawostronna skolioza/rotacje trzonów kręgowych /zwyrod.trzonów kręg.w postaci skleriozacji podchrzęstnej osteofity /lekarz ortopeda powiedział że z tym się zyje nie zlecił mi rehabilitacji, leków absolutnie nic. Co dale robić ból niesamowity/drętwienie rąk/nóg problem z ubieraniem się mam 52 l

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić się do neurochirurga, być może możliwa jest operacja. Jeżeli nie to pomocna będzie fizjoterapia. Odnośnie bólu sugeruję udać się do terapii leczenia bólu przewlekłego.