Trudności z oddychaniem przy wysiłku

Witam, od blisko tygodnia mam małe trudności z oddychaniem podczas wysiłku. Oddech jest płytki, nie moge złapać tchu ani wziąć głębokiego wdechu. Co to może być ? Dodam że jestem sportowcem wyczynowym, trenuje intensywnie codziennie. Nigdy mi się to wcześniej nie zdarzało, nie mam też żadnych innych schorzeń. Pierwszy raz ten problem zaobserwowałem kiedy wróciłem z wieczornego biegania przy zerowej temperaturze. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Najpewniej przyczyną jest nadmierna reaktywność oskrzeli na niskie temperatury, jednak bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie tego zweryfikować. Sugeruję kontakt z pulmonologiem i zasłanianie ust maseczką w celu nagrzania i nawilżenia powietrza podczas treningów na świeżym powietrzu.