Uczucie gorąca, osłabienie, dreszcze i ból głowy a nieleczona tarczyca

dzień dobry. proszę o porade miałam w ostatnio problem tego typu iż przez około godziny miałam najpierw uczucie gorąca i osłabienie lub uczucie jak bym miała zemdleć po krótkiej chwili zimno i dreszcze odczuwalne głównie na łydkach.powtarzało się to kilkakrotnie na zmianę.przy tym niepokój wewnętrzny i ból głowy. czy to może miec związek z nieleczoną tarczycą. kilka lat temu przerwałam leczenie letroxem rozpoznanie to wole.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, w/w objawy jak najbardziej mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym i szersza diagnostyka problemu.

Witam Panią,

Opisywane przez Panią objawy mogą wynikać z różnych przyczyn. Z uwagi na Pani przeszłość chorobową sugerowałbym oznaczenie TSH, fT3, fT4 i przeciwiciał antyTPO. Jeśli będą prawidłowe warto zastanowić się nad innymi przyczynami wymienionych przez Panią dolegliwości. Proszę udać się do lekarza, który zbierze dokładny wywiad i zbada Panią, bez tego trudno będzie postawić celną diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz