Uczucie prądów w mózgu przed zaśnięciem

Od jakiegoś czasu mam problem z zaśnięciem. Przy zasypianiu mam czasem wrażenie, że przez mózg przepływa mi coś w rodzaju impulsu elektrycznego. Wtedy budzę się z krzykiem, serce mocno mi bije, a to wszystko dlatego że mam wrażenie że coś stało mi się w głowie i jest już po mnie. Oczywiście po takim "ataku" nie mogę zasnąć więc rano jestem niewyspany. Czy ma to podłoże wyłącznie nerwowe i wszystko siedzi w mojej psychice czy jednak mogą być to jakieś poważniejsze dolegliwości neurologiczne?

Pozdrawiam ciepło

Bywają chwilowe "zrywania przysenneZ" przy zasypianiu, kiedy spada napięcie mięśni, i chwilami "wzdrygnięcie ciałą" z niepokojem
Moze lekkie ziołowe leki uspokajajace?
Czy nie ma Pan utrat przytomności? Innych problemów, kłopotów w szkole, w domu, lęków, nerwicy?
Raczej nie ma powodów do niepokoju, wg opisu.