Uczulenie na owoce u 5-miesięcznego niemowlaka

Czy dziecko(5miesiecy)może być uczulone na jakieś owoce?podaje mu je w formie przecierow np.Gerber

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, chociaż przegotowane owoce i warzywa rzadko są przyczyną alergii. Warto obserwować po jakich posiłkach pojawia się reakcja alergiczna i spróbować je wykluczyć z diety. Polecam kontakt z oddziałem zaburzeń żywienia gdyby problem nie ustępował.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski