Upławy zamiast okresu u 19-latki

Witam, mam pewne pytanie które pojawia się tu często, lecz chciałabym dostać odpowiedź od specjalisty. Dzis miałam dostać okres, zamiast tego od 2 dni mam brązowe upławy. Zdarzały mi się one kiedyś po okresie. Uprawiałam stosunek kilka razy z chłopakiem z zabezpieczeniem. Przed chwilą zrobiłam test i wyszedł negatywny. Czy mimo tego mogę być w ciąży ? czy taki śluz to coś normalnego? Proszę o odpowiedź..

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik testu jest wiarygodny po około 2 tyg od stosunku (wykrywa on wtedy betaHCG, który przy zajściu w ciąże powinien już wzrosnąć do wartości wykrywalnych). Taki śluz może być fizjologią, jednakże jeżeli występuje on z dużym nasileniem to proszę jednak o kontakt z ginekologiem celem wykonania badania lekarskiego i USG. Pozdrawiam.