USG piersi u 33-letniej kobiety

Bardzo prosze o odpowiedz..Miałam ostatnio usg piersi oto wynik usg prosze go zinterpretować.Pierś o utkaniu tłuszczowo gruczołowym.W piersi prawej około 7-8ej pod przednią powięzią gruczołową hipoechogenna dość jednorodna nieregularna struktura.wydaje sie o nieco rozmaitych konturach z pojedynczym przepływem na obrzeżach.wielkość do ok 12×12×6mm birds4.Doły pachowe wolne od patologicznych ww chłonnych.Prosze napisać czy ten guzek jest duży i czy z opisu świadczy ze moze byc to rak?

Guzek w piersi o wielkości około 1 cm jest już dość duży, poza tym ma niejednorodną strukturę w USG co może wskazywać na jego złośliwość. Określenie stopnuia BI-RADS 4 świadczy o ryzyko złośliwości od 2% do 95%, konieczna weryfikacja zmiany w badaniu histopatologicznym (najlepiej biopsji gruboigłowej). O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.