Usuwanie przebarwień z zębów

Witam, mam pytanie odnośnie usuwania niektórych przebarwień na zębach (kawa, herbata) przy pomocy węgla aktywnego (nakładanego jako "pasta" na ok 3 min.)? Czy to bezpieczne?

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

Profesjonalne zabiegi higienizacji polegają na dokładnym oczyszczeniu zębów z kamienia nazębnego oraz wszelkich osadów na zębach. Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna dlatego też nie może zostać usunięty przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u higienistki.
W zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb higienizacja jamy ustnej powinna być wykonywana regularnie co 6 do 12 miesięcy.
ETAPY HIGIENIZACJI JAMY USTNEJ NOWA PORADA
1. Skaling- jest to proces usunięcia kamienia nazębnego za pomocą mechanicznego ultradźwiękowego skalera bądź przy użyciu narzędzi ręcznych.
2. Piaskowanie- to zabieg polegający na usunięciu przebarwień oraz osadu nazębnego pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, czerwone wino) Oczyszczanie odbywa się za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących(wodorotlenek sodu) i powietrza.
3. Polishing- polerowanie zębów, które odbywa się przy zastosowaniu stomatologicznych past polerskich, szczoteczek i gumek.
4. Fluoryzacja- to zabieg wzmacniający szkliwo ,uodparniający zęby na ataki próchnicy oraz zmniejszający nadwrażliwość szyjek zębowych.