Utrata przytomności 3-letniego dziecka

Witam serdecznie Pisze juz drugi raz ,ale w zupelnie innej sprawie . Mojej siostry synek ,ktory ma tylko 3 latka(niedawno skonczyl ) stracil przytomnosc wczoraj pod wieczor na ok godzine :( zdazylo sie to pierwszy raz .Nigdy nic takiego nie zdazylo sie ani mi ani mojej siostrze .Natychmiast wezwala pogotowie . Synek mojej siostry odzyskal przytomnosc dopiero po godzinie tak jak juz pisalam .Teraz wszyscy czekamy na wyniki . Chcialabym zapytac ,co moze byc przyczyna???Bardzo sie martwie

Nie wiem czy to nie jest przeszacowanie czasu -podała Pani ok.godzinę-trwania utraty przytomności.Czasem jak dziecko jest w śnie po napadowym rodzina mylnie ocenia stan jako długotrwałą utratę przytomności
Najczęstszą przyczynę stanowi napad padaczkowy,ale może być tych powodów wiele.W tym np.objawy zapalenia mózgu ,zaburzenia kardiogenne,etc)myślę ,iż wykonane badania rozwieją te wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiam