Uwypuklenie krążków międzykręgowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

witam mam problem z kręgosłupem mój wynik rezonansu to: Nieznaczne obniżenie przestrzeni m-trzonowej na poziomieL5-S1 Dokanałowe uwypuklenia krążków m-kręgowych na poziomach: L4-L5-centralne uwypuklenie(bulgig) krążka m-kregowego kontaktuje sie z workiem oporowym, zachowane światła obu otworó m-kręgowych. L5-S1-centralno prawostronna prokruzja krążka m-kręgowego modeluje prawobocznie worek oporowy zredukowane światło prawego otworu m-k, mozliwy konflikt z korzeniem prawym S1. Poważna to schorz??
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik MRI wskazuje na dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji o pacjencie. Istotne jest natomiast ile pacjent ma lat, jakie ma objawy, czy miał jakieś urazy, itd. W zależności natomiast od objawów wdrażane jest właściwe leczenie, które może mieć charakter farmakologiczny, fizykoterapeutyczny lub operacyjny. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który podczas bezpośredniej wizyty zestawi wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.