Używanie wazeliny podczas seksu oralnego

Witam, ja chciałem się dowiedzieć pewnej rzeczy. Czy jeśli przed uprawianiem seksu oralnego z partnerką, bez zabezpieczenia, gdy jestem stroną bierną , użyje wazeliny wmasowując ją w żołądź i penisa, to zmniejszy to ryzyko wniknięcia wirusów i bakterii chorobotwórczych? Chciałem się tego dowiedzieć, ponieważ z tego co wiem to wazelina nie rozpuszcza się w wodzie, więc powinna być ochroną. Później wystarczyło by usunąć zarazki mydłem bądź odpowiednim detergentem, ale nie wiem czy się mylę.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wazelina NIE stanowi zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Pozdrawiam.

Proponuję nie wymyślać "niestandardowych metod profilaktyki".
Wazelina nie rozpuszcza się w zimnej wodzie, jednak pod wpływem ciepłej śliny i ruchów posuwistych ust i języka zmyje się nader łatwo.
Prezerwatywy są bardzo tanie...
Ale najważniejszy jest uważny wybór partnerki do intymnej bliskości...
Pozdrawiam.