W aki sposób prawidłowo teraz przyjąć zastrzyk przeciwtężcowy?

Witam mam 33 lata . Nie pamiętam czy otrzymałam w wieku 18 lat ostatnią dawkę szczepienia blonica/tezec/krztusiec . W Listopadzie przebiłam stopę gwoździem , na pogotowiu otrzymałam jedną dawkę szczepienia przeciwko tężcowi , 5 miesięcy później czyli 29 kwietnia rozcięłam palec przy pracy w ogrodzie , udałam się do lekarza i zalecił kolejny zastrzyk przeciw tężcowy . Proszę o radę czy ten jeden zastrzyk wystarczy czy za miesiac podac kolejna dawke przypominajaca i po pol roku kolejna ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten zastrzyk zalecony przez lekarza wystarczy. Nie trzeba go powtarzać.