Widoczny nieregularny obszar o podwyższonej echogeniczności na pograniczu obu płatów poniżej pęcherzyka żółciowego

co to znaczy na pograniczu obu płatów poniżej pęcherzyka żółciowego widoczny nieregularny obszar o podwyższonej echogenicznosci wymiary 36 × 20 × 14 mm ogniskowe stluszczeni czy kontrola za 2 miesiace jest ok czy za szybko

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Czas kontrolnego badania USG zależy od innych objawów, które u Pani występują, chorób przewlekłych i leków, które Pani na stałe przyjmuje. Proponuję z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Witam, decyzja o następnym badaniu kontrolnym powinna być podjęta przez lekarza zlecającego badanie który przeprowadzał wywiad i badał Panią. Według opisu podanego przez Panią zmiana nie wydaje się być niepokojącą niemniej jednak należy wziąć pod uwagę Pani dolegliwości i objawy.