Wiek, waga a wzrost u 21-letniej kobiety

Witam , mam 21 lat mam 172 wzrostu i ważę 72 kg. Czy prawidłowo ważę ?

Witam, jednym ze wskaźników, który pomaga określić, czy masa ciała jest prawidłowa jest wskaźnik BMI, który oblicza się dzieląc masę ciała w kg na kwadrat wzrostu w metrach. Pani wskaźnik BMI wynosi 24,32 Ma Pani prawidłową masę ciała (zakres 20-25).

Pozdrawiam,
Monika Biziel
www.biziel.dobrydietetyk.pl

Mgr inĹź. Monika Biziel

BMI wynosi 24,34. Jednakże wartości prawidłowe mieszczą się w przedziale 18,5–24,99. Jest Pani na górnej granicy normy.