Wirus HPV i dysplazja małego stopnia

Mam 20 lat. W listopadzie 2013 wykazało z cytologii, że mam wirusa HPV i dysplazję małego stopnia. Mam tez nadżerkę. Jeden ginekolog zalecił usuniecie kawałka szyjki macicy, na której są zmiany. Nie zrobiłam tego, ponieważ inny ginekolog kazał to zostawić i kontrolować co kilka miesięcy. Za kilka dni wybieram się na kontrolę.. Czy jest możliwość, że w tym czasie zrobił się już z tego rak? Czy jest możliwość, że zmiany na tym etapie same znikną? Czy będę miała tego wirusa już do końca życia?

Witaj.
Otóż według wytycznych u kobiet do 24 roku życia (czyli tak jak u Ciebie) przy wyniku cytologicznym prawdopodobnie L-SIL, obecności wirusa brodawczaka ludzkiego (prawdopodobnie wysokiego ryzyka bo niskiego ryzyka nie stanowi problemu) - NIE WYKONUJE SIĘ KONIZACJI SZYJKI MACICY (skrócenie szyjki)!!!! Szansa na cofnięcie się procesu w najbliższych 2 latach wynosi 99,5%. Należy za rok powtórzyć cytologię i ewentualnie DNA HPV.
Pozdrawiam.