Wydzielina z piersi a ewentualna ciąża

Witam serdecznie! Mam pytanie: kiedy ściskam piersi, to wypływa mi taka mleczna wydzielina. Dodam, że spóźnia mi się okres. Czy to może być oznaka wczesnej ciąży? Innych objawów nie mam. Robiłam również test ciążowy, który wyszedł negatywnie, jednak był robiony przed spodziewaną miesiączką. Proszę o odpowiedź, czy powinnam zrobić nowy test?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wydzielina z piersi pojawia się zazwyczaj w drugiej połowie ciąży. Niemniej test ciążowy warto powtórzyć, szczególnie jeżeli istnieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę.

Proponuję przede wszystkim odwiedzić lekarza ginekologa, który Panią zbada i stwierdzi, co może być przyczyną wycieku i zatrzymania miesiączki. Z przyczyn poza ciążą - powyższe objawy mogą wynikać na przykład z podwyższonego poziomu hormonu prolaktyny lub torbieli jajników.

Pozdrawiam serdecznie