Wydzielina z pochwy po karmieniu dziecka a podejrzenie nowej ciąży

Witam mam 21 lat synek 17 miesięcy przez 16,5 miesiąca karmiłam piesią pierwsza miesiączkę dostałam jak synek miał 11 mies od tego czasu mniej więcej miesiączki się zgadzały ostatnią miesiączkę miałam 7 stycznia po czym przestałam karmić i dziś jest 17 i nadal brak okresu.Śluz biały,twarożkowy a raz zwykly bialy.Kilka dni przed miesiączką dostałam plamień tylko raz i od tego czasu mam taki śluz.. Nie wiem czy to kolejna ciąża czy po postu organizm musi przyzwyczaić się do zaprzestania karmienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak miesiączki jak najbardziej może wynikać ze zmian hormonalnych wynikających z zaprzestania karmienia. Póki co powinna Pani zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę. Opisany biały, twarożkowy śluz najpewniej jest natomiast wynikiem infekcji o etiologii grzybiczej. Sugeruję zatem, by udała się Pani na wizytę do specjalisty ginekologa, który zleci właściwe leczenie.