Wyginanie się i bicie po twarzy u 7-tygodniowego dziecka

witam, mój synek ma 7 tygodni od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje gdy go biorę na ręce do odbicia wygina się i sztywnieje, w nocy też się wygina jakby się przeciągał, albo też zwija się w kulkę do tego wydaje dziwne dźwięki jak by takie stękanie, bije się po twarzy i drapię aż do krwi, bardzo się martwię, co może być przyczyną takiego zachowania? mamy wizytę u neurologa ale dopiero za 2 tyg a do tego czasu nie wiem jak mam postępować bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie pozostaje nic innego jak obserwować dziecko. Warto także zgłosić się z synkiem do lekarza rodzinnego. On także może po uprzednim zbadaniu postawić trafną diagnozę.