Wynik badań na tarczycę a wskazania do stosowania leków

Zrobiłam sobie ostatnio badanie na tarczyce tsh - 5.09 (norma 0,25-4,50) do tego resztę badań w kierunku tarczycy wszystkie wyniki ok prócz anty TPO wynik-19,5 gdzie norma jest do 9 czy da radę wyregulować to lekami i nie brać ich do końca życia czy już jestem na nie skazana? Dodam ze zaczęłam starać się o dziecko. Proszę o odpowiedz.

W chwili obecnej musi Pani podjąć leczenie. Nie jest pewne że leki będzie trzeba stosować stale- być może będzie je można odstawić po uzyskaniu prawidłowych wyników i po konsultacji endokrynologa.