Wynik badań po leczeniu boreliozy

Witam, byłem na oddziale zakaźnym leczony na zapalenie stawów w przebiegu boleriozy w styczniu 201 5 roku. Wyniki badań p/cBorrelia met.Western-Blot:IgM (-) IgG( ) wyniki z dnia luty 2014 rok. Obecne wyniki to: P/c EBV IgM (-) ujemny i IgG: wątpliwy. Nie mam jeszcze badań po leczeniu szpitalnym na boleriozę. Bolerioza była leczona lekiem Biotraxon przez 14 dni w dawkach dwa razy dziennie. Proszę o informację co to est za wynik P/c EBV i czy trzeba coś z tym robić gdzie leczyć i itp. Dzięki

Magdalena StusiĹska

Dodatni wynik w klasie przeciwciał IgG oznacza przechorowanie choroby, IgM świadczy o aktywnej chorobie. Oznacza to więc że być może przebyła Pani zakażenie wirusem EBV- nie ma konieczności dalszej diagnostyki i leczenia.