Wynik badania hormonów tarczycy i USG tarczycy 22-latki

Wczoraj byłam u doktora endokrynologa, miałam USG oraz badanie krew. 2 miesiące temu miałam TSH 6,66, a wczorajsze badania wykazały: TSH 5,32 mlU/l (przy normie 0,27 - 4,20) fT3 6,31 pmol/l (3,1 - 6,8) ft4 16,87 pmol/l (12 - 22) USG: PP16x15mm PL 16x16mm PL zmiana 3,4mm na gr z ciesnią zamian 3,6mm, przyśrodkow zmiana 3,7mm. Czekam jeszcze na wyniki ATG i ATPO. Lekarz mówił, że widzi jakieś plamki na tarczycy. Co mogą oznaczać te wyniki? Uprzejmie proszę o odp. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki te nie są prawidłowe. Sam wynik TSH wskazywałby na niedoczynność gruczołu. Niemniej jednak hormony tarczycy są w normie. Może to wiązać się z subkliniczną niedoczynnością, z którą zazwyczaj mamy do czynienia, gdy TSH jest powyżej normy ale poniżej 10 µIU/ml (inaczej mIU/l).Wskazana jest biopsja zmiany uwidocznionej w badaniu.