Wynik badania MR po operacji krążka międzykręgowego

wynik RM to Kręgosłup o wygładzonych krzywiznach. Stan po operacji krążka międzykręgowego C5/C6 Na poziomie C3-C6 tylne krawędzie trzonów z niewielkimi progami kostnymi wpuklają się do przedniej przestrzeni nadoponowej- wymiar ap kanału 10,2mm - stenoza względna. Na poziomie C3/C4 niewielka płaska przepuklina kr. m/k -wpuklająca do przedniej przestrzeni nadoponowejwymiar ap kanału zachowany 11,0mm. Na poziomie C6-Th1 w obrębie rdzenia kręgowego widoczny jest podłużny obszar płynowy proszę pomóc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie wiem jaki jest problem bo nie mogę Pani zbadać i nie podaje Pani jakie dolegliwości występują. Zalecam udać się do lekarza prowadzącego celem wdrożenia terapii rehabilitacyjnej i ewentualnego leczenia przeciwbólowego. Pozdrawiam

Najlepiej, aby analizą tego wyniku zajął się neurochirurg, który Panią operował. Wynik nie sugeruje poważnych i niebezpiecznych zmian w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa.