Wynik badania piersi a podejrzenie nowotworu

Czy to rak? Piersi obustronnie o budowie gruczołowo-tłuszczowej o wzmożonym echu podścieliska.Dyskretne zmiany mastopatyczne pod postacią zagęszczeń gruczołowych .bez zmian wysokiego ryzyka.przewody wyprowadzające obustonnie nieco poszerzone i w ich przebiegu rozsiane poszerzenia-torbieleretencyjnesreddo1cm.pachyobustronnie oraz dołynad i podobojczykowe zwłókniale typowe węzły chl.. bez cech patolog.przepływu,bez zmianheterogennych z zachowana zatoka tłuszczową mastopathia do rozwazenia bacc

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Badanie sugeruje zmiany łagodne, ale nie można postawić ostatecznego rozpoznania bez badań dodatkowych (w tym przypadku biopsji).

Piersi o budowie gruczołowej, z cechami mastopatii, nie diagnozuje się poprzez biopsję. Takie badanie należy wykonać wtedy, gdy obraz budzi podejrzenie zmiany ogniskowej (guzka).