Wynik badania USG tarczycy a problemy z oddychaniem

witam. Zacytuje fragment wyniku usg tarczycy: " w tylnej czesci plata prawego, przytchawiczo widoczna jest zmiana o mniej regularnych kształtach, hiperechogenicznych brzegach, mniejszej echogenicznosci i cechach sladowego przepływu centralnego, jej wymiary to 6 x 5 x 5 mm." I teraz pytanie: Czy może to byc przyczyna moich trudnosci z oddychaniem? Od pewnego czasu odczuwam od czasu do czasu dusznosci i czuje sie przez to niedotleniona. Prosze o szybka odpowiedz.

Witam, jest to prawdopodobnie guzek tarczycy, jego wymiary są na tyle małe, że nie ma miożliwości uciskać na Pani drogi oddechowe, nie ma też w przytoczonym opisie o "ucisku lub zwężeniu tchawić", więc raczej nie jest to mechaniczna przyczyna. proponuję wybrac się na wizytę i ustalić szerszą diagnostykę zgłaszanych trudności z oddychzniem (może być conajmniej kilka powodów, trudno ustalić to korespondencyjnie). pozdr