Wynik bHCG po poronieniu i poziom TSH

witam Chciałam sie zapytac o steżenie hcg beta w organizmie u kobiety niecieżarnej (ponieważ poroniłam) po 41 dniach od zabiegu wynosiło 2,91 czy nie powinno byc rowne 0 ? i jeszcze jedno czy Tsh (tarczyca) o wyniku 2,80 w zakresie ref. to jest w normie jednak czytałam ze to trdnia zajscie w ciaze i może doprowadzic do poronienia. Moj doktor powiedzial że wszystko jest ok! jaka jest prawda mam sie czym martwic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom beta-hCG może być jeszcze "pozostałością" po ciąży. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić, choć za jakiś czas warto wykonać badanie kontrolne. A propos TSH, to tak naprawdę u młodych kobiet czy też ciężarnych powinno być ono niższe niż 2,5. Sugeruję zatem konsultację endokrynologiczną.