Wynik EEG dziecka i nieprawidłowości w badaniu

W zapisie EEG syna pojawił się zapis "rejestruje się liczne krótkie napadowe uogólnione serie składające się z fal ostrych i ich zespołów z falą wolną oraz zespołów nietypowej iglicy fali". Chciałabym zrozumieć, co wtedy dzieje się z moim dzieckiem, czy jego mózg wtedy chwilowo się "wyłącza"? Czasami wydaje się, że nas nie słucha, czy można to kojarzyć z tymi napadami? Nieprawidłowości w zapisie są związane z encefalopatią pourazową, nie chodzi mi o diagnozę, tylko o wyjaśnienie stanu dziecka.

Stan dziecka można określić po dokładnym zbadaniu neurologicznym. Zapis jest zdecydowanie nieprawidłowy. Radzę udać się do neurologa dziecięcego. Pozdrawiam serdecznie