Wynik histopatologiczny po poronieniu i łyżeczkowaniu jamy macicy

Witam.Mialam 2 zabiegi łyżeczkowania ,w odstepie 18 dni, po poronieniu(8tc).Po 2gim zabiegu wyniki histopat-Zropiala doczesna i łożysko.Co to znaczy?Po 1wszym zabiegu usg kontrolne(po 12 dniach)-endometrium 2mm,to malo?Czy po 2im zabiegu tez tak wolno odbudowuje sie?Przed 2gim zabiegiem-bhcg ok 4000,w jakim tempie powinno spadac,jesli na 2gi dzien po zabiegu nie krwawilam,a przez ok 2 tyg byla żółta wydzielina z rożnym nasileniem.Bhcg po 15 dniach od 2go zabiegu=8,8,to dobrze?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania po 2. zabiegu świadczy o usunięciu pozostałych po poronieniu tkanek, które powodowały reakcję zapalną organizmu (stąd zropienie). Grubość endometrium i spadek poziomu beta-hCG są prawidłowe, na niskim poziomie beta-hCG może utrzymywać się jeszcze przez kilka tyg.