Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i zniesiona fizjologiczna lordoza

witam chciałbym dostać porade co do mojego wyniku rezonansu wygląda on tak : zniesiona jest fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego . przestrzenie międzykręgowe na poziomach vl4/vl5 oraz vl5/vs1 sa węższe i sygnały krążków międzykręgowych obnizone w obrazach t2 zalezny na skutek procesu degeneracyjnego na poziomie vl4/VL5 obecna jest szeroka centralna przepuklina jądra miażdżystego

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wszystko zależy od tego w jakim stanie fizycznym się Pan znajduje i co mogło spowodować powyższe zmiany. Czy to otyłość czy zła ergonomia pracy czy nauki. Na pewno zalecany jest spadek masy ciała, odciążenie odcinka kręgosłupa poprzez np. odpowiednia postawę w pracy/szkole oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne. Proszę o wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam