Wynik RTG płuc u 31-latki

Wczoraj odebrałam RTG płuc. Oto opis: płuca bez zmian naciekowych, sylwetka serca w normie. Prawa przepona wyżej ustawiona. Zgrubienie opłucnej i odczyn opłucnej śródpłatowej po stronie lewej. Niewielkie zlepy opłucnowe w przedniej części prawej zatoki przeponowo - śebrowej. Bardzo proszę o odp co to może oznaczać. Bardzo mnie to martwi. Dziękuję za każdą odp

Witam serdecznie,

Wskazana jest wizyta u lekarza pulmonologa, ponieważ na podstawie samego wyniku RTG nie można nic stwierdzić. Pulmonolog w oparciu o dane kliniczne oraz wynik RTG postawi rozpoznanie lub zleci dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam.