Wynik TK głowy 88-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretacje TK. Wiek babci 88l.Uleczalne???Zaniki korowo-podkorowe mózgu z atroficznym poszerzeniem układu komorowego i przymózgowych przestrzeni płynowych;zmiany najbardziej nasilone w płatach skroniowych.Drobna owalna zmiana hypodensyjna o charakterze naczyniopochodnym w prawej wyspie.Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych i cech procesu kompresyjnego.Niewielkie strefy leukoarajozy przy rogach przednich komór bocznych. Zmiany miażdżycowe końcowych odcinków tt domózgowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany prawdopodobnie wynikają ze zmian zwyrodnieniowych, postępujących wraz z wiekiem. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie,.