Wynik USG oczodołów u 6-miesięcznego dziecka

Dzisiaj byłam na USG oczodołów z moją 6 mies. córką. Proszę mi powiedzieć, co to znaczy: Brzeźnie w ścianie lewej gałki ocznej pojedyncze dwa silne echa dł. 3mm na 2,5 mm z towarzyszącym cieniem akustycznym- zwapnienia ? przemieszczające się wraz z ruchem gałki. Błagam o odpowiedź, czy to coś groźnego, wizytę mam dopiero za miesiąc. Czy powinnam szybciej iść prywatnie do specjalisty, bo to jest niepokojące?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę natychmiast zgłosić się z dzieckiem do onkologa dziecięcego (nie jest wymagane skierowanie). Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się bezpośrednio z przyszpitalną Poradnią Onkologiczną.