Wynik USG tętnic szyjnych a możliwość udaru

Witam, mam wynik badania usg tetnic szyjnych. We wnioskach lekarz napisał: KIM prawidlowej grubosci, stopień zwezenia ICA wg kryteriów NASCET, CSAR oraz analizy widma przepływu obustronnie ponizej 39%. Cechy istotnej kompresji tetnic kregowych w probie czynnosciowej. Nie mam miażdżycy, jestem osoba mloda czy grozi mi udar? W rezonansie wyszly niewielkie cechy spondylozy szyjnej. Czy w takim wypadku wskazana jest rehabilitacja gdy wystepuje ucisk na tetnice?

Wynik badania najlepiej skonsultować bezpośrednio z chirurgiem naczyniowym. W przypadku takich wyników badania Dopplerowskiego naczyń szyjnych prawdopodobieństwo wystąpienia udaru jest na pewno dużo większe niż u osób z całkowicie zachowanym przepływem w tętnicach szyjnych. O dalszym sposobie postępowania w takim przypadku zadecyduje bezpośrednio po badaniu chirurg naczyniowy.