Wyniki badań laboratoryjnych po zakończeniu leczenia kiły

Zgdonie z 'prośbą' podaję więcej szczegółów do pytania: 'Czy wyniki badań -> VDRL(-), FTA 1:450 po miesiącu od zakończenia leczenia kiły oznaczają, że jestem zdrowy. Czy mogę uprawiać seks i czy nikogo nie zarażę? Dziękuję i pozdrawiam.' - rozpoznanie -> na etapie pierwszej bladoróżowej wysypki plamistej - wyniki po rozpoznaniu -> VDRL 1:4; FTA ABS dodatni; FTA 1/1300 - leczenie -> doksycyklina 2 x 100mg / 30 dni

Piotr Pilarski

Warto byłoby oznaczyć aktualną bakteriemie. Przez pierwsze dwa lata od zakażenia ryzyko przeniesienia kiły jest największe. Sugeruję wizytę u wenerologa.

Pozdrawiam.