Wyniki badania insuliny u 65-latki

Witam,bardzo prosze o interpretacje wynikow; mam 65 lat, insulina na czczo -11,87 insulina po 60 min- 88, insulina po 120 min - 106,7 . wYNIKI PO WYPICIU NA CZCZO-75g glukozy. DZIEKUJE!

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na hiperinsulinemię najprawdopodobniej wynikającą z insulinooporności. Warto zestawić je ze stężeniami glukozy we krwi. Jeśli ma Pani nadwagę lub otyłość, to koniecznie trzeba zmienić tryb życia, bo znajduje się Pani w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 w przyszłości. Warto skontaktować się z diabetologiem, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz