Wyniki kreatyniny i kwasu moczowego u 70-latka

Wyniki kreatyniny 378.1, eGFR 14,72, kwas moczowy 342,86. Pani doktor nefrolog twierdzi, że ta osoba się nie nadaje do dializ, bo parametry są JESZCZE DOBRE. Osoba jest coraz słabsza i na wskutek tego w ramieniu powstaje plyn który musi być wyciągany co tydzień. - 70 Letni mężczyzna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sam wynik kreatyniny rzeczywiście nie jest jeszcze tak wysoki, by rozpoczynać dializoterapię. Pacjent powinien mieć jednak oznaczony jeszcze mocznik i zostać oceniony pod kątem stanu klinicznego. Proszę zaufać Pani dr nefrolog. Jeśli jednak czuje się Pan źle, słabo, proszę udać się do lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.