Czy po radioterapii możliwy będzie przeszczep nerki?

Kobieta 61 lat cukrzyca, otyła, podczas testow przed przeszczepem wykryto raka piersi pt1b; wyniki nerek lipiec2014: mocznik:130 keratynina 4,5 , listopad 2015: mocznik 160 keratynina 5,4 eGFR 8,2 Styczen 2015 wyciecie guza biopsja wezlow wyniki: mocznik 130 keratynina 4,7 ; po tych wynikach lekarz stwierdza ze przeszczep wstrzymany dializy nie potrzebne bo spadaja wskazniki i zaleca radioterapie ;czy po radioterapii mozliwy bedzie przeszczep nerki? Czy nie potrzebne sa naprawde dializy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Stan pacjentki wymaga konsultacji u lekarzy prowadzących, którzy będą decydować o dalszym postępowaniu zależnym od wielu czynników, np. stanu chorej.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie można odpowiedzieć na Pani pytanie jedynie na podstawie takich danych. Konieczne jest zbadanie pacjentki. Proszę zaufać lekarzowi a jeśli ma Pani wątpliwości skasultowac to z innym nefrologiem.

Pozdrawiam.