Wzięłam tabletkę w 3 tygodniu po 10 godzinach

Trochę się boję, ponieważ w 3. tygodniu zażyłam tabletkę po 10 godzinach (co mieści się niby w umownych 12). Nie połączyłam opakowań, ponieważ na ulotce napisane jest, że gdy tabletkę weźmie się w ciągu 12 godzin, należy przyjmować je jak zwykle. Po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowe opakowanie. Chciałam zapytać, czy byłam cały czas w pełni zabezpieczona. Martwi mnie to, ponieważ tamto opakowanie było pierwsze i występowały podczas brania tabletek lekkie krwawienia, a teraz nie ma ich w ogóle.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli przyjęła Pani tabletkę w czasie krótszym niż 12 godzin, to działanie antykoncepcyjne powinno być pełne.

2. Plamienia mogą wystąpić w czasie przyjmowania kilku pierwszych opakować - nie ma się czym martwić.