Wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy płuc w wyniku RTG klatki piersiowej

Witem , mam 58 lat proszę o opinię, otrzymałam wynik prześwietlenia klatki piersiowej, który mnie zaniepokoił - "Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Serce niepowiększone. Aorta wydłużona, miażdżycowa.Przepona oraz kąty p-ż wolne". Dziękuję i pozdrawiam

Nie ma powodu do większego zmartwienia. Wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy może świadczyć o niewielkiej infekcji lub niewielkim przeciążeniu serca. Miażdżycę w aorcie ma prawie każdy z nas. Nie grozi to większymi konsekwencjami. Proszę jednak pójść do lekarza bo nie wiem z jakiego powodu miał pan wykonane rtg i nie wiem na co pani choruje.