Z jakim specjalistą skonsultować dolegliwości mojego dziecka po ekstrakcji zębów?

Dzień Dobry. Dziecko, 6 lat, miało ekstrakcję zębów mlecznych oraz leczenie m.in. kanałowe - wszystko pod narkozą. Minęły 3 dni. Mimo to dziecko jest apatyczne, mało je, skarży się na ból ucha, pokasłuje. Wydane zalecenia były i są przestrzegane, antybiotyku nie było zalecanego. Czy sprawę skonsultować że stomatologiem czy pediatrą?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 11 miesięcy temu

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Odpowiedz nie jest prosta. Pisze pani o ekstrakcji zębów - ilu? Których ? Jeśli to 5 to jak najbardziej może ból promieniować do ucha, może bolec w związku z tym dziecko nie chce jeść ? Najlepiej wtedy udać się do osoby która wykonywała zabieg. Natomiast jeśli stan dziecka się pogarsza , kaszel się nasila być moze wskazana jest pilna wizyta u pediatry bądź naglej pomocy dentystycznej czy Noch