Zabiegi higieniczne przy ospie wietrznej u osoby dorosłej

Pytanie dotyczy zabiegów higienicznych przy ospie wietrznej u osoby dorosłej : Czym smarowac wykwity i w jakiej fazie ich rozwoju. Czy stosować fiolet a jeśli tak to kiedy i czy w roztworze wodnym czy spirytusowym. Jak uniknąć blizn po strupach. Proszę o maksymalnie dużo wskazówek dot. pielęgnacji chorej skóry, będę bardzo wdzieczna za wszelkie porady.

W ospie wietrznej blizny powstają z powodu drapania. Żeby ich uniknąć, warto zastosować środki zmniejszające świąd - np. krem Balneum Optiderm. Higiena powinna być zwyczajna, bez środków wysuszających skórę, bo to zwiększa świąd. Pioktanina nie zmienia niczego w przebiegu choroby.