Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam,
anoreksja polega na celowej utracie wagi ciała z jednoczesnym postrzeganiem siebie jako osoby otyłej pomimo braku obiektywnych tego dowodów. U kobiet dochodzi do zatrzymania okresu. Osoby dotknięte anoreksją często kierują się perfekcjonistycznymi standardami. Z powodu dostarczania organizmowi zbyt mało wartości odżywczych w spożywanym pokarmie zaburzeniom ulegają różne funkcje. Możliwe jest obniżenie możliwości koncentracji uwagi i trudności z nauką. Nieleczona anoreksja prowadzi do nieodwracalnych zmian w organizmie a nawet do śmierci.
Pozdrawiam.

0

Witam zdecydowanie tak, anoreksja to bardzo niebezpieczna choroba, nie dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych zawsze prowadzi do zaburzeń jego funkcjonowania, czasem niestety nieodwracalnych.Pozdrawiam

0

Witam Panią
Niemożność czy też trudność w koncentracji może pośrednio wynikać z anoreksji, gdyż anoreksja często łączy się z wyniszczeniem organizmu czyli stanem braku rożnych witamin, minerałów które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Czyli jeżeli ktoś choruje na anoreksję może mieć problem np. z zapamiętywaniem czy skupieniem uwagi.
Anna Suligowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty