Zaburzenia miesiączkowania po założeniu spirali antykoncepcyjnej

witam Mam założoną spirale od lipca i pierwszą dostałam po dwóch tygodniach i była raczej normalna więc przesunął mi się cykl. we wrześniu też miałam normalnie a już w październiku nie dość że dostałam wcześniej to jeszcze w sumie jak by jej nie było. ! dzień lekkie planienia ( kilka kropli) 2 dzień już nic kolejny znowu parę kropli , kolejny znowu nic i potem dwa dni takie nawet ( w porównaniu do poprzednich można powiedzieć że obfitsze) teraz mam 3 dzień cyklu kilka kropli :(

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nieregularność cyklu może być działaniem niepożądanym spirali antykoncepcyjnej (jest to również zależne od jej rodzaju). Jeśli miesiączka się nie pojawi - sugeruję przede wszystkim wykluczenie ciąży. W przypadku zaostrzenia objawów, pojawienia się zwłaszcza gorączki, bólu w obrębie podbrzusza - należy się pilnie skonsultować z ginekologiem.